Ar “Steinway & Sons” koncertflīģeli atklāj Dzintaru koncertzāles vasaras sezonu

Raksta attēls - Ar “Steinway & Sons” koncertflīģeli atklāj Dzintaru koncertzāles vasaras sezonu Publicitātes foto

02.06.2017 / Parmuziku.lv

2. jūnija vakarā Dzintaru koncertzālē ar grandiozu koncertu tika atklāta Dzintaru koncertzāles 2017. gada vasaras sezona.

Uz skatuves pulcējās tādi izcili mākslinieki kā Raimonds Pauls, Latvijas Radio bigbends, pianisti Vestards Šimkus un Harijs Bašs, dziedātāja Dināra Rudāne, jaunais un talantīgais pianists Andrejs Feldmanis, kā arī Jūrmalas festivāla orķestris diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā. Koncertā tika ieskandināts arī jaunais Dzintaru koncertzāles “Steinway & Sons” koncertflīģelis, kas iegādāts ar Borisa un Ināras Teterevu fonda un Jūrmalas pilsētas atbalstu un ir paredzēts lietošanai tikai vēsturiskajā Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē. Šis bija vienīgais koncerts, kurā jaunais koncertflīģelis skanēja uz Dzintaru koncertzāles Lielās zāles skatuves.

Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis, vasaras sezonas atklāšanas koncertā sacīja: “Man ir patiess prieks, ar šo skaisto koncertu atklāt Dzintaru koncertzāles vasaras sezonu, kurā mūs priecēs izcili mākslinieki no visas pasaules! Kopš vēsturiskās Dzintaru koncertzāles atjaunošanas 2015. gadā tās darbība ieguvusi vēl nebijušu vērienu. Mūziķi to pamatoti uzskata par vienu no pasaules labākajām koncertzālēm, un tādēļ arī tās aprīkojumam jāatbilst visaugstākajiem standartiem. Turpmāk Dzintaru koncertzāles arsenālā būs divi “Steinway” koncertflīģeļi. Vienu izmantos vasaras koncertiem ārā, bet otru – tikai vēsturiskajā slēgtajā zālē. Pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda un Jūrmalas pilsētas atbalstam, šis mūsu sen lolotais sapnis nu ir piepildījies”!

 Savukārt Jūrmalas pilsētas priekšsēdētāja Rita Sproģe uzsvēra, ka Dzintaru koncertzāle ir Jūrmalas un visas Latvijas lepnums un tas ir tikai likumsakarīgi, ka koncertzālē, kas vienīgā ir iekļauta Latvijas kultūras kanonā, mūziķiem ir sarūpēti vislabākie instrumenti pasaulē. “Šis nozīmīgais papildinājums palīdzēs Jūrmalai spert vēl vienu soli izcilas un īpašas, daudzu mūzikas mīļotāju iecienītas koncertzāles piedāvājuma paplašināšanā. Mūzikai visos pasaules kultūras vēstures līkločos ir bijusi būtiska nozīme cilvēka garīgās pasaules veidošanā. Jūrmalai ir patiess prieks, ka Dzintaru koncertzāle turpmāk varēs piedāvāt vēl augstākas kvalitātes koncertu norisi.”

 Jaunā “Steinway & Sons” koncertflīģeļa iegāde ir daļa no plašākas sadarbības starp Dzintaru koncertzāli, Jūrmalas pilsētu un Borisa un Ināras Teterevu fondu, kas iesākās ar latviešu dekoratīvās mākslas meistara Anša Cīruļa sienu gleznojumu izgaismošanu vēsturiskās Dzintaru koncertzāles vestibilā 2016. gada novembrī un tai sekojošo leģendārā latviešu diriģenta Marisa Jansona tēva, Arvīda Jansona, skulptūras izveidi un uzstādīšanu vēsturiskās Dzintaru koncertzāles Dienvidu galerijā. Šai sadarbībai ir kultūrvēsturiska, mākslinieciska un izglītojoša nozīme, jo izveidotie mākslas objekti kalpos par iedvesmu mākslas un mūzikas cienītājiem, tūristiem un ikvienam koncertzāles apmeklētājam.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!