Ar pašas radītu dziesmu sevi piesaka Samanta Brante

Raksta attēls - Ar pašas radītu dziesmu sevi piesaka Samanta Brante Publicitātes foto

21.11.2021

Jelgavniece Samanta Brante sevi piesaka Latvijas popmūzikā ar pašas sacerētu, sarakstītu un producētu skaņdarbu “Uguns zīmes”. Tā ir pozitīva, nomierinoša un pacilājoša dziesma, kas patiks gan pieaugušajiem, gan arī bērniem. Dziesmas relaksējošā noskaņa noderēs arī kā miega dziesmiņa pašu mazāko klausītāju nakts miera ieskandināšanai.

Samanta Brante ir mūziķe no Jelgavas, kas jau no bērnības aizrāvusies ar klavierspēli un dziedāšanu. Pēc klavierspēles un mūzikas valodas apgūšanas radošās izpausmes turpinājās dzejoļu un dziesmu liriku rakstīšanā. Pirmā dziesma tika sarakstīta jau 2015.gadā, bet tolaik vesalas dziesmas ierakstīšanas šķita kā nereāls sapnis. Lai virzītos tuvāk sapņa piepildīšanai - savas sacerētās dziesmas ierakstīšanai - 2019. gadā Samanta sāka iepazīt mūzikas producēšanas iespējas un patstāvīgi apgūt elektroniskās mūzikas producēšanu. Par pašas iekrātajiem līdzekļiem tika izveidota mājas ministudija, kurā 2020.gada sākumā tapa pati pirmā dziesma. Tas bija kā patstāvīgs pārbaudes darbs savu spēju apzināšanā. Tālāk mācību ceļš turpinājās profesionālā līmenī, apgūstot daudz un dažādas dziesmas radīšanai nepieciešamās zināšanas gan tiešsaistes kursos pie ārzemju pasniedzējiem, kā arī klātienes nodarbībās tepat Latvijā.

Dziesma “Uguns zīmes” tapa 2021.gada vasarā. Dziesmas ideja saistās ar siltām vasaras naktīm jūras krastā, neizdibināmo dzīves ceļu un jauniem sākumiem. Stāsts ir par sarežģītām attiecībām, sevis meklēšanu un pārmaiņām. Kad beidzās kāds sarežģīts dzīves posms, mēs atrodam jaunu sākumu, cerības un sapņus. Dziesmas noskaņa ir mierīga, pozitīva un pieder mūsdienās populārajam “bedroom pop” (no angļu val. - guļamistabas popmūzika) stilam, kas ir popmūzikas apakšžanrs. Šis žanrs nozīmē tieši to, ko izsaka tā nosaukums - pilnībā paštaisīta jeb guļamistabā radīta mūzika. Šajā dziesmā Samanta pati sarakstījusi gan vārdus, gan melodijas, gan arī producējusi un apstrādājusi gala darbu pašas spēkiem.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!