Ar mini albumu “Blue Fall” debitē grupa "Pacific K"

Raksta attēls - Ar mini albumu “Blue Fall” debitē grupa "Pacific K" Foto: Alvils Bijons

12.04.2017 / Parmuziku.lv

11. aprīlī grupa Pacific K prezentējusi debijas mini albumu "Blue Fall" (EP), kā arī video dziesmai "Solitude", kas veidots sadarbībā ar režisoru Raiti Ābeli. Grupa aicina klausītājus uz tikšanos koncertā 20. aprīlī pl. 20:00 Kaņepes Kultūras centrā.

"Lai arī šķiet neprātīgi izdot rudenīgu noskaņu albumu laikā, kad cilvēki nepacietīgi gaida vasaru, skanējums ir ļoti piemērots naksnīgiem pārbraucieniem un vēlām nomoda stundām," saka grupas izveidotājs un kodols Kristaps Bedrītis. “Blue Fall” ietver sevī pārdomas un sajūtas par cilvēku, dabu, to mijiedarbību un savstarpēju cieņu. Pārkāpjot ierastās mini albuma robežas, skaņdarbi aizplūst tālāk par ‘3:30’ formātu un dod elpu stāstiem, kas neļaujas iegrožoties.​ ​

Režisora Raita Ābeles veidotais video dziesmai “Solitude” iezīmē grūti tveramās robežas starp drosmi un bailēm, zaudējuma un atbildības sajūtu.

Pacific K kā jauns mūzikas projekts radies 2015. gada nogalē, kad mūziķim Kristapam Bedrītim, kurš  koncertē kopš 2011. gada un ir izdevis solo mini albumu ‘Worlds Apart EP’, pievienojās domubiedri Nauris Babris (bungas), Rihards Lībietis (ģitāra) un Kristaps Grīnbergs (bass), lai turpinātu radīt jau daudz dziļāku un piesātinātāku skanējumu.

2016. gadā grupa jau sniegusi vairākus koncertus Latvijā, ieskaitot uzstāšanos uz Positivus festivāla I Love You skatuves. Šobrīd grupai pievienojies basģitārists Toms Kursītis. Stilistiski Pacific K mūzika vieno gan akustiski meditatīvus, gan alternatīvās,​ indie un blūza mūzikas elementus un ir ietekmējusies no tādiem mūziķiem, kā Fink, Ben Howard, Nick Cave, Sigur Ros u.c.

"Blue Fall" ir ierakstījis Edgars Skrāģis, miksējis Arnis Račinskis, masterējis Mārtiņš Krastiņš. Tas ir pieejams lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs (Spotify, Apple Music, Deezer), kā arī grupas Bandcamp profilā. Albuma fiziskās kopijas pagaidām pieejamas koncertu laikā, 20. aprīļa vakarā albumu varēs iegādāties Kaņepes Kultūras centrā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!