Ar labdarības koncertiem Rīgā viesosies koris no Lielbritānijas "In Voco Parentis"

Raksta attēls - Ar labdarības koncertiem Rīgā viesosies koris no Lielbritānijas "In Voco Parentis" Koris "In Voco Parentis". Publicitātes foto.

13.04.2017 / Parmuziku.lv

Aprīļa beigās (29. aprīlī plkst. 18:00), pirmo reizi Latvijā ar diviem labdarības koncertiem viesosies koris no Lielbritānijas In Voco Parentis un tā muzikālais vadītājs Džons Perijs.

Koncertos dzirdēsim tādas kompozīcijas kā G. Hendeļa "Priesteris Cadoks", A. Salivana "Gara diena noslēdzas", E. Elgāra "Kā vasaras straumes", V. Bērda "Ave Verum Corpus", Č. Vuda "Tu mīlas kodols", Č. Perija "Jeruzaleme", H. Persela "Godības ķēniņš", Č. Stenforda "Magnificat" un "Nunc dimittis", kā arī G. Holsta "Atgriezies".

"In Voco Parentis" korī apvienojušies Kembridžas Universitātes Karaliskās koledžas skolas studentu vecāki un draugi. Kora repertuārā ir gan klasiskās mūzikas skaņdarbi kā V.A. Mocarta “Rekviēms”, “Vesperes” un Lielā mesa do minorā, J. Haidna “Nelsona mesa” un “Mesa kara laikā”, kā arī A. Vivaldi “Gloria”, gan arī laikmetīgi opusi, tostarp kora pasūtinātais Duglasa Veilanda jaundarbs. Pēdējo gadu koncertu programmās ietvertas arī 1930.-1940. gadu kompozīcijas džeza un svinga stilā. Koris ik gadus piedalās nozīmīgu opusu atskaņojumos ar simfoniskā orķestra dalību Kembridžā, kā arī dodas ārvalstu turnejās, kuru laikā sniegti koncerti Il Redentore katedrālē un Sv. Marka bazilikā, Venēcijā.

Kolektīvs regulāri iesaistās labdarības aktivitātēs un ar priekšnesumiem savācis tūkstošiem Lielbritānijas mārciņu gan vietēja, gan valstiska mēroga labdarības organizācijām. "In Voco Parentis" koncertu programmas ir atraktīvas un daudzpusīgas; to izpildījums – tehniski virtuozs un muzikāli uzrunājošs. Kora mākslinieciskais vadītājs Džons Perijs.

Gadsimtiem senas un klausītāju iemīļotas korāļu melodijas Angļu tradīcijās varēsim baudīt 29. aprīlī plkst. 18:00 Sv.Jāņa baznīcā un 30. aprīlī plkst. 18:30 Svētā Pestītāja Anglikāņu baznīcā Rīgā. Pateicoties labdaru atbalstam, ieeja koncertos būs bez maksas, ar ielūgumiem.

Uz koncertu Sv.Jāņa baznīcā Rīgā ielūgumus ir iespējams saņemt visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, bet ieeja koncertā Svētā Pestītāja Anglikāņu baznīcā Rīgā būs brīva, bez ielūgumiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!