Ar kamermūzikas koncertu Rīgā viesosies izcilais austriešu vijolnieks Johanness Fleišmans

Raksta attēls - Ar kamermūzikas koncertu Rīgā viesosies izcilais austriešu vijolnieks Johanness Fleišmans Publicitātes foto

13.09.2017 / Parmuziku.lv

4. oktobrī plkst. 19.00 koncertzālē "Lielā ģilde" ar šī rudens romantiskāko koncertu „Eiropas Romantiķi“, pirmo reizi Latvijā viesosies izcilais austriešu vijolnieks, Vīnes Filharmoniskā orķestra viesmākslinieks, Johanness Fleišmans (Johannes Fleischmann).

Kopā ar izcilākajiem jaunās paaudzes kamermūzikas interpretiem no Austrijas, Lietuvas un Krievijas, viņš izpildīs skaistākās Franča Šūberta, Fēliksa Mendelszona-Bartoldi, Roberta Šūmaņa, Kamila Sensānsa, Gustava Mālera un citu izcilu Eiropas romantisko komponistu meistardarbus.

Virtuozais austriešu vijolnieks Johanness Fleišmans, paralēli daudzajiem solo un kamermūzikas projektiem, regulāri sadarbojas ar prestižajiem Berlīnes un Vīnes filharmoniskajiem orķestriem, diriģentiem Danielu Barenboimu, seru Kolinu Deivisu, Valēriju Gergijevu, Nikolausu Arnonkūru, Marisu Jansonu, Lorinu Māzelu, Zubinu Metu, Rikardo Muti, Žoržu Pretru, seru Saimonu Ratlu un Kristianu Tīlemanu.

Dzimis Vīnē, mūziķu ģimenē, Johanness Fleišmans sācis apgūt instrumenta spēles pamatus jau piecu gadu vecumā. Pēc Vīnes Mūzikas ģimnāzijas beigšanas 2003. gadā dibinājis o(h)!-ton Ensemble, Wien un uzsācis studijas Vīnes Mūzikas un tēlotājmākslas universitātē pie profesoriem Klausa Mecla (Klaus Maetzl) un Kristiana Altenburgera (Christian Altenburger). 2011. gadā ar izcilību absolvējis šo iestādi un turpinājis specializēties kamermūzikas jomā pie profesoriem Johannesa Meisla (Johannes Meissl) un Hato Bejerla (Hatto Beyerle), papildinot profesionālo meistarību meistarklasēs pie Migela de Silvas, Volfganga Davida, Jevgēņijas Epšteinas, Eriha Hobarta, Rainera Honeka, Patrika Jūta, Andraša Kellera, Petera Nāģi, Rudžēro Riči un Andraša Šifa. Johanness ir Vīnes Filharmoniskā orķestra Angelikas Prokopas Fonda un Tokijas Fonda stipendiāts.

Kamermūzikā Johannes Fleišmans sadarbojas ar tādiem pazīstamiem māksliniekiem kā Kristians Altenburgers, Reiners Kūls, Sergejs Malovs, Reinhards Lacko, Sedriks Pescia, Veronika Trisko, Andrē Kazalē, Johanness Meisls, kā arī citiem Berlīnes un Vīnes filharmonisko orķestru mūziķiem. Viņš piedalījies dažādos festivālos, tostarp Starptautiskajā Mūziķu seminārā Prašakovā (Prussia Cove), Frankfurtes Eiropas kultūras dienās, Aterezera Klasikas festivālā, Pablo Kazalsa festivālā, Štīrijas Kamermūzikas festivālā, un sniedzis priekšnesumus ievērojamākajās Austrijas, Beļģijas, ASV un citu valstu koncertzālēs.

No 2010. līdz 2016. gadam Johanness Fleišmans aktīvi muzicējis duetā Raskin & Fleischmann. Austrijas Ārlietu ministrija duetam piešķīrusi NASOM (New Austrian Sound of Music) programmas vēstnieku statusu; ansamblis koncertējis Austrijā, Armēnijā, Beļģijā, Dienvidāfrikā, Kanādā, Kolumbijā, Kiprā, Gvadelupā, Ungārijā, Itālijā, Japānā, Kenijā, Libānā, Luksemburgā, Maltā, Meksikā, Mozambikā, Krievijā, Slovēnijā, Spānijā, Turcijā, Tunisijā un ASV. Par izcilu darbību kamermūzikā duets 2014. gadā saņēmis “Klavieru kamermūzikas balvu” ISA festivālā.

Kopš 2010. gada mākslinieks veic TV un radio ierakstus ORF un Ö1 kanālu, kā arī Stefansdomas radio un Slovēnijas Nacionālā radio ierakstu fondiem.

Šosezon Johanness Fleišmans turpina paplašināt kamermūzikas pieredzi, uzstājoties ar tādiem mūziķiem un ansambļiem kā Normens Šetlers, Anna Magdalēna Kokica, Neue Wiener Concert Schrammeln un KlangKunstTrio.

Johanness Fleišmans spēlē uz Stefana fon Baera 2016. gadā darinātas vijoles.

Biļetes uz koncertu pieejamas visās Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!