Ar atvērto mēģinājumu ieskandināts festivāls “SENSUS”

Raksta attēls - Ar atvērto mēģinājumu ieskandināts festivāls “SENSUS” Publicitātes foto

11.07.2017 / Parmuziku.lv

Pirmais klasiskās mūzikas festivāls “Sensus” no 12. līdz 15. jūlijam norisināsies Liepājā un Ventspilī.

11. jūlijā, ar orķestra “Berlīnes filharmoniķi” stīgu kvarteta, vijolnieces Vinetas Sareikas un čellistes Sennu Laines atklāto mēģinājumu tika ieskandināts pirmais klasiskās mūzikas festivāls “Sensus”. Tas vienkopus pulcēs vairāk nekā 80 “Berlīnes filharmoniķu”, Amsterdamas Karaliskā “Concertgebouw” un citu labāko Eiropas un Latvijas simfonisko orķestru vadošos mūziķus.

Atvērtajā mēģinājumā, kas izcilajai mūziķu apvienībai bija otrā tikšanās reize “Sensus” ietvaros izveidotajā sastāvā, izskanēja skaņdarbi no festivāla atklāšanas koncerta repertuāra – Kārļa Lāča “Valsis stīgu kvintetam”, kā arī Ludviga van Bēthovena slavenā Devītā jeb “Kreicera sonāte vijolei un stīgu kvintetam”. Līdzās vijolniecei Vinetai Sareikai un čellistei Sennu Lainei Pāvula Jurjāna mūzikas skolas telpas pieskandināja “Berlīnas filharmoniķu” vijolniece Marlēne Ito, altists Hoakins Rikelme Garsija un neatkārtojamais latviešu kontrabasists Gunārs Upatnieks.

 “Gatavojoties festivāla “Sensus” koncertiem, darbs mēģinājumos bijis patiesi intensīvs. Ikviens no māksliniekiem aizvadījis neskaitāmas darba stundas, festivāla repertuāru izpildot vienatnē, tomēr kopīgie mēģinājumi ir pavisam cita, vitāli nepieciešama pieredze. Tie mūziķiem ļauj ne tikai saspēlēties, veidojot harmonisku skanējumu, bet arī sajust vienotu emocionālo dvēseles lidojumu, kas nenoliedzami pozitīvi ietekmē arī muzikālo izpildījumu,” teic pasaulslavenā stīgu kvarteta „Artemis” pirmā vijole Vineta Sareika.

Festivāls “Sensus” norisināsies Liepājā, koncertzālē “Lielais dzintars”, un Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti”, no 12. līdz 15. jūlijam. Festivāla ietvaros simfoniskās un kamermūzikas koncertus sniegs “Berlīnes Filharmoniķu”, Amsterdamas “Concertgebouw” un citu labāko Eiropas simfonisko orķestru vadošie mūziķi un nozīmīgāko starptautisko izpildītājmākslinieku konkursu laureāti. Tāpat festivāla programmā plānotas īpašas meistarklases mūzikas studentiem, kā arī bērnu programma ar ģimenēm draudzīgām biļešu cenām.

 Plašakā informācija par festivālu atrodama tā mājas lapā www.sensusfestival.com.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!