Ar akustisku koncertu atzīmēta albuma “Gadalaiki. Pavasaris. Ģitāra” izdošana

Raksta attēls - Ar akustisku koncertu atzīmēta albuma “Gadalaiki. Pavasaris. Ģitāra” izdošana Foto:Jānis Spigovskis

22.03.2017 / Parmuziku.lv

Mājīgajā Vecrīgas bārā-restorānā “Trompete” tika atzīmēta jaunās latviešu instrumentālās mūzikas albumu sērijas “Gadalaiki”, jaunā izdevuma “Pavasaris. Ģitāra” izdošana. Vienlaicīgi, tika godināts arī pirmais albums “Gadalaiki. Ziema. Klavieres”, kura izpildītājs, pianists un aranžētājs Normunds Kalniņš arī atklāja pasākumu, atskaņojot vairākas kompozīcijas no šī albuma, tostarp arī Laura Reinika dziesmas “Tik balti” pārlikumu klavierēm, kuru pats klātesošais dziesmas autors novērtēja, kā ļoti izdevušos.

Galvenā uzmanība pasākumā, bija vērsta uz jaunā albuma “Gadalaiki. Pavasaris. Ģitāra” atvēršanu. Tā tika ieskandināta ar albuma galvenā izpildītāja Riharda Lībieša priekšnesumu, kuru kuplināja viņa pieaicinātais kolēģis ģitārists Jānis Pastars. Duets atskaņoja gan albumā iekļauto grupas “Instrumenti” dziesmas “Zemeslodes” ģitāras versiju, gan arī Raimonda Paula pavasarīgo “Mēs tikāmies martā”. Ļoti īpaši izskanēja Mārtiņa Freimaņa dziesmas “Bet maijpuķītēm jāpaliek” versija, jo kā pastāstīja Rihards, tad pats jau kopš agras bērnības ir bijis Mārtiņa mūzikas cienītājs un uzskatīja par godu tagad aranžēt un atskaņot viņa dziesmas savā versijā.

Pasākuma noslēguma uz skatuves kopīgā “jam-session” vienojās gan abi iepriekš pieminētie ģitāristi, gan arī “ziemas” albuma izpildītājs Normunds Kalniņš, kā arī albuma iniciators un izdevējs Guntars Račs, kurš nespēja noturēties pretī kārdinājumam, uz restorāna skatuves ieraugot bungu komplektu. Visi kopīgi vēlreiz atskaņoja dziesmas “Mēs tikāmies martā” akustisko versiju.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!