Aizvadīts pirmais ChoirUp pasākums Latvijā

Raksta attēls - Aizvadīts pirmais ChoirUp pasākums Latvijā Publicitātes foto

06.11.2018 / Parmuziku.lv

Šī gada 26. oktobrī barā Ezītis Miglā tika uzsākta jauna kopdziedāšanas kustība Latvijā ar nosaukumu "ChoirUp". Katrā kopdziedāšanas vakarā ir uzdevums izveidot unikālu kori no pasākuma apmeklētājiem, kas diriģenta vadībā apgūst kādu populāru dziesmu.

Pirmajā ChoirUp pasākumā apmeklētāji apguva un vēlāk kopā izpildīja norvēģu grupas a-ha dziesmu „Take On Me”. To apgūt palīdzēja diriģente Nora Žeigure un grupas The Picture mūziķi Kaspars Eglītis un Andrejs Vasiļjevs. Pasākuma otrajā daļā kopkoris vienojās sadziedāšanās vakarā, izpildot pasaulē un Latvijā zināmas dziesmas.

"ChoirUp" organizatore Laura Valtere uzsver, ka, lai piedalītos šajos pasākumos nav nepieciešams iepriekš gatavoties, zināt dziesmu vārdus, lasīt notis, vai būt pārliecinātam par savām balss spējām. ChoirUp ideju atbalsta Latvijas Universitātes jauktais koris “Dziesmuvara” ar mērķi apvienot visus dziedāt gribošos, lai ik mēnesi pozitīvā gaisotnē ar foršiem cilvēkiem vienotos kopīgā dziesmā. "ChoirUp" idejas autors Ernests Jenavs min, ka pasākumu cikla galvenā ideja ir dod cilvēkiem iespēju starp Dziesmusvētkiem uzturēt Latvijai unikālo kopdziedāšanas kultūru un paplašināt to ar pasaulē slavenām dziesmām.

Nākamais "ChoirUp" norisināsies 15. novembrī bārā Ezītis Miglā (Palasta iela 9) un tiks veltīts Latvijas simtgades svinībām. Sīkāka informācija par ChoirUp kustību un turpmākajiem pasākumiem pieejama Facebook vietnē notikuma mājaslapā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!