Aigars Krēsla: Latvijas šovbizness ir nodzīvojis cilvēka mūžu

Raksta attēls - Aigars Krēsla: Latvijas šovbizness ir nodzīvojis cilvēka mūžu Aigars Krēsla, foto: Inga Leite

22.03.2017 / Parmuziku.lv

23. martā, Latvijas 1. Rokkafejnīcā notiks fonda “Līdzskaņa” rīkots labdarības koncerts, kurā uzstāsies Latvijā pazīstamas grupas un mūziķi. Koncertā tiks vākti ziedojumi fonda īstenotajām aktivitātēm Latvijas grūtībās nonākušo mūziķu atbalstam.

Fonda “Līdzskaņa” labdarības koncertā uzstāsies grupas “Indygo”, “Oranžās Brīvdienas”, “Flame and the Rolltones“, “Fuck Art“, “Riga Reggae“, “The Hobos“, “Inokentijs Mārpls“, “Duets Sandra”, Aigars Krēsla, Olga Rajecka un Ralfs Eilands.

Parmuziku.lv jautāja koncerta dalībniekiem Aigaram Krēslam un Olgai Rajeckai  viņu domas par fondu “Līdzskaņa” un nepieciešamību mūziķiem atbalstīt vienam otru.

“Latvijas šovbizness ir nodzīvojis cilvēka mūžu un tagad mūziķi ir sasnieguši tos gadus, kad rodas problēmas, līdz ar to nepieciešamība pēc “Līdzskaņas” palīdzības augs un augs. Ir vajadzīga viena organizācija, kas veic sistematizēšanu, jo pagaidām visas ziedojumu kampaņas ir spontānas un kampaņveidīgas.

Ne jau visi prasa atbalstu naudā. Primāri ir vajadzīga uzmanība,

sacīja Aigars Krēsla, grupas “Jumprava” dalībnieks.

“Pirmkārt, mūziķiem jāreģistrējas gan AKKA/LAA, gan LaIPA, šādi iegūstot sev pienākošo atlīdzību no autortiesībām un blakustiesībām. Daudzi to nav izdarījuši. Mūziķiem ir jāsaudzē sava veselība! Naktīs ir jāguļ. Tā veselības bāze, kas ir nostiprināta jaunībā, ir jūtama gadiem ejot. Un vēl es ieteiktu jaunajiem mūziķiem, lai viņi ir labi cilvēki un labi draugi. Tad arī līdzcilvēki palīdzēs.” jautāta pēc viņas ieteikumiem jaunajiem mūziķiem, atbildēja dziedātāja Olga Rajecka.

Fonds “Līdzskaņa” aicina arī pašus mūziķus iesaistīties, palīdzēt saviem grūtībās nonākušajiem kolēģiem, sniedzot praktisku atbalstu vai veltot laiku, lai sirsnīgi aprunātos, šādi palīdzot pārvarēt grūtus brīžus. Mūziķi savus kolēģus atbalstīs arī 23. marta labdarības koncertā. Visi koncertā iegūtie līdzekļi tiks izmantoti, lai sniegtu atbalstu grūtībās nonākušajiem Latvijas izpildītājiem un producentiem.

Jau ziņots, ka fonda “Līdzskaņa” padomes ārkārtas sēdē pieņemts lēmums par palīdzības sniegšanu grupas “Eolika” dalībniekam Dainim Dobelniekam, kuru skārušas nopietnas veselības problēmas. Marta beigās tiks izvērtēti arī pārējie fondam iesniegtie pieteikumi.

Plašāka informācija atrodama fonda mājaslapā www.lidzskana.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!