17 muzikāli notikumi lieliskai 2017. gada izskaņai. Atzīmē kalendārā!

Raksta attēls - 17 muzikāli notikumi lieliskai 2017. gada izskaņai. Atzīmē kalendārā! Foto: kolāža no Huchalava, Ritvara Stankeviča fotogrāfijām; ekrānšāviņš no video

28.11.2017 / Parmuziku.lv

Tuvojoties svētkiem un 2017. gada izskaņai, mūzikas klubi un koncertu organizatori jo īpaši padomājuši par to, lai gada katra nedēļas nogale būtu kā svētki. Piedāvājam decembra muzikālo ceļvedi ar koncertiem, kuri būs lielisks noslēgums tavam 2017. gadam. Atzīmē savā kalendārā!

1. Ansamblis Manta

Grupa, kura šajā gadā izdeva albumu "Karaliene Anna", koncertā spēlēs kā jauno, tā veco repertuāru.

Kad? 1. decembrī
Kur? Klubā "Depo", Vaļņu ielā 32
Cikos? 21.00 

Vairāk informācijas - šeit.

2. Podruga

Tumšā elektropopa duets PODRUGA ielūdz uz dzimšanas dienas svinībām. Apvienība uzsāka savu darbību pagājušā gada 1. decembrī, izdodot savu pirmo singlu "01", un aicina to nosvinēt kopā.

Kad? 1. decembrī
Kur? Bārā "Če", Dzirnavu iela 82
Cikos? 21.00

Vairāk informācijas - šeit.

3. Instrumenti

Grupa šogad izdevusi jaunu singlu "Visa par daudz" un ir gatava prezentēt albumu “Atkala” ar īpašu prezentācijas pasākumu topošajā mākslas centrā “Zuzeum”.

Kad? 7. decembrī
Kur? Mākslas centrā "Zuzeum", Lāčplēša 101
Cikos? 19.00

Vairāk informācijas - šeit.

4. Ralfs Eilands un Latvijas Radio bigbends

Koncerts jauniešiem izglītojošo koncertu ciklā "Mūzika tev", kurā Ralfs Eilands turpina iesākto sadarbību ar Raimondu Paulu un Latvijas Radio bigbendu. Koncertā izskanēs labākās Raimonda Paula kompozīcijas pavisam svaigā skanējumā.

Kad? 7. decembrī
Kur? Rīgas Kongresu nams, Kr. Valdemāra 5
Cikos? 15.00

Vairāk informācijas - šeit.

5. Čipsis un Dullais

Koncertā duets sola divas svarīgas lietas - jaunā, vēl nedzirdētā singla pirmo publisko atskaņošanu un jauno t-kreklu kolekcijas prezentāciju. 

Kad? 7. decembrī
Kur? Krogs "Aptieka", Mazā Miesnieku iela 1
Cikos? 21.00

Vairāk informācijas - šeit.

6. Klibs Taurenis

Kolorītajai apvienībai "Klibs Taurenis" raksturīgs vieglums, instrumentālā dažādība un neiedomājama jautrība. Viņu koncertos dzirdami krāšņi dziesmu popūriji un kaverversijas, kas apvienības apdarē kļūst par teju oriģinālkompozīcijām - viņu koncertos nekad nav garlaicīgi!

Kad? 8. decembris
Kur? Tims Mints, Jāņa Sēta 5
Cikos? 19.30

Vairāk informācijas - šeit.

7. Fonds "Viegli" ikgadējie koncerti

Koncertos skanēs skaistākās fonda “Viegli” dziesmas, kā arī jaunas dziesmas, kuru mūzikas autori ir Imants Kalniņš un Raimonds Pauls. Uzstāsies fonda “Viegli” mūziķi - Renārs Kaupers, Jānis Holšteins – Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane - Holšteine, Raimonds Gusarevs (El Mars), Jānis Strapcāns.

Kad? 10., 11., 12. decembris
Kur? Latvijas Dzelzceļa muzejs, Uzvaras bulvāris 2a

Vairāk informācijas - šeit.

8. Mumiy Troll

Grupa “Mumiy Troll” Rīgā ar viesosies, lai atzīmētu albuma “Морская" 20 gadu jubileju. Šis ir nozīmīgs koncerts un albums - savulaik šo albumu atteicās izdot skaņu ierakstu kompānijas, bet vēlāk tas kļuva par kulta ierakstu, izmainot kaimiņvalstu rokmūziku

Albums, kuru izdot savulaik atteicās skaņu ierakstu kompānijas, vēlāk ne vien kļuva par kulta ierakstu, bet arī par vienu no Krievijas visu laiku pārdotākajiem albumiem un izmainīja kaimiņvalstu rokmūziku. Programmā papildus šī albuma dziesmām tiks iekļautas arī pa kompozīcijai no nākamajiem albumiem, kā arī vairāki jaunumi.

Kad? 13. decembrī
Kur? Arēnā Rīga
Cikos? 19.30

Vairāk informācijas - šeit.

9. Raimonds Pauls un Latvijas Radio bigbends

Šajā Ziemassvētku un gadumijas gaidās veidotajā programmā izgaismotas kā nepelnīti piemirstas pērles no maestro daiļrades, tā melodijas no viņa jaunākajiem albumiem - “Kad Tu ej pie bitēm” un “Strauts un jūra” ar Guntara Rača vārdiem. Vienu pēc otra maestro uz skatuves aicinās arī iemīļotos vokālistus – Kristīni Prauliņu, Dināru Rudāni, Ralfu Eilandu un Intaru Busuli.

Kad? 13. decembrī
Kur? Rīgas Kongresu nams, Kr. Valdemāra 5
Cikos? 19.00

Vairāk informācijas - šeit.

10. The Ludvig un Tīna Šipkēvica

Muzikālajā koncertiedzīvojumā “Pasaka ziemā” piedalīsies Tīna Šipkēvica, The Ludvig, Elizabete Lāce (arfa) un "In–Impro" improvizācijas teātra aktieri, ar kuriem kopā būs iespēja piedzīvot svētku gaidīšanas īsto maģiju.

Kad? No 1. līdz 10. decembrim
Kur? K.K. fon Stricka villā, Aristida Briana 9

Vairāk informācijas - šeit.

11. The Sound Poets

Ar koncertu 1. decembrī Alūksnes kultūras centrā sāksies grupas “The Sound Poets” akustisko koncertu “Joprojām” ziemas sērija, kuras ietvaros ar 11 koncertiem mūziķi apceļos visu Latviju.
Šajās performancēs ansamblis savu muzikālo materiālu izpilda pieklusinātā versijā, izceļot melodijas un atsakoties no efektiem, tādējādi radot intīmu un pieklusinātu atmosfēru.

Kad? No 1. līdz 10. decembrim

Vairāk informācijas par koncertu norises vietām Latvijā - šeit.

12. Kristīne Prauliņa

Kristīnes Prauliņas ziemas koncerts - džeza noskaņās ieturēts, mājīgs un silts. Klausītāji, sniegam krītot, varēs ļauties svingam, nedaudz aizmirsties, pasapņot un atvilkt elpu.

Kad? 17. decembris
Kur? Kultūras pils "Ziemeļblāzma", Ziemeļblāzmas iela 36
Cikos? 19.00

Vairāk informācijas - šeit.

13. Vladislavs Nastavševs un grupa "Ezeri"

Fon Stricka villā norisināsies lēno deju vakari, fonā skanot  režisora Vladislava Nastavševa iemīļotajām dziesmām no paša izrādēm.  Par dziesmu jauno skanējumu rūpēsies grupa “Ezeri”, kas pievienosies režisoram uz skatuves.

Kad? 18. un 19. decembris
Kur? K.K. fon Stricka Villa
Cikos? 19.00

Vairāk inforācijas - šeit.

14. Aнтоха MC // Ozols&Tehnikums

Krievu hiphopa mākslinieks Antoha MC ar vienkāršu un saprotamu vieglumu liek dejot visiem. Savā mūzikā viņš apvieno hiphopu, džezu un fanku.  Patiess labuma nesējs sabiedrības laimes vārdā. Īpašie viesi - Ozols&Tehnikums.

Kad? 23. decembris
Kur? RISEBA Arhitektūras un mediju centrs H2O6, Durbes iela 6
Cikos? 21.00

Vairāk informācijas - šeit.

15. Projekts "Tev tuvumā"

Arī šogad Latvijas mūziķi turpinās sadarbību projektā "Tev tuvumā" un aicinās ikkatru sajust sirds siltumu, sniegt to visiem, kas pēc šī siltuma ilgojas un atcerēties, ka patiesībā tas ir nepieciešams ik dienu visu gada garumā. Šogad projektā apvienosies Artūrs Skrastiņš, Aija Andrejeva, Marts Kristians Kalnins, grupa Putnu Balle. Šī gada īpašais viesis – Andris Keišs.

Kad? 26. decembris
Kur? Lutera baznīca, Torņakalna iela 3
Cikos? 19.00

Vairāk informācijas - šeit.

16. Reinis Sējāns, Jānis Šipkēvics un Liepājas simfoniskie Instrumenti

Koncertzāles Vecgada koncertā satiksies divi spilgti latviešu jaunās paaudzes mūziķi un Liepājas Simfoniskais orķestris. Koncerta pirmajā daļā - mūziķa un komponista Reiņa Sējāna skaņdarbi, tai skaitā no aizvadītajā gadā tapušā baleta viencēliena “Vārna”. Savukārt programmas otrajā daļā - Jāņa Šipkēvica radītās dziesmas un aranžijas Imanta Kalniņa dziesmām.

Kad? 28. decembris
Kur? Vidzemes koncertzāle "Cēsis", Raunas 12-1, Cēsis
Cikos? 19.00

Vairāk informācijas - šeit.

17. Alphaville

Ar lielo svētku koncertu "Arēnā Rīga" uzstāsies grupa "Alphaville" - apvienība, kas mums dāvājusi tādus hitus kā "Forever young" un "Big in Japan". Tā ir viena no veiksmīgakajām astoņdesmito gadu vācu muzikālajām apvienībām, kura vēl joprojām nav zaudējuši ne savu enerģiju, ne skaņas kvalitāti.

Kad? 29. decembris
Kur? Arēna Rīga
Cikos? 19.30

Vairāk informācijas - šeit.

*Titulattēlā izmantotas: Huchalava Flickr.com fotogrāfija ar CC licenci, Ritvara Stankeviča Flickr.com fotogrāfija un ekrānšāviņš no grupas "Instrumenti" video "Visa par daudz".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!