13 smagās mūzikas koncerti, kas ļaus izkustināt kakla muskuļus

Raksta attēls - 13 smagās mūzikas koncerti, kas ļaus izkustināt kakla muskuļus

25.01.2017 / Parmuziku.lv

2017. gadā Baltijas valstīs uzstāsies klausītāju un kritiķu ievērību iemantojušas smagās un ekstrēmās mūzikas grupas, kā arī notiks pavisam drīz notiks Latvijas Metālmūzikas gada balva. Piedāvājam izziņoto koncertu apkopojumu.

Stoned Jesus

29. janvārī Rīgā, klubā "Nabaklab", uzstāsies ukraiņu stoner roka trio – grupa "Stoned Jesus" un poļu grupas "Dopelord" un "Sunnata". Grupas mūziku raksturo palēnināts temps un dažādi disonējoši ģitāras efekti, kas  kopējo skanējumu padara smagnēji psihodēlisku.

I Set My Friends On Fire

9. februārī Rīgā, klubā "Nabaklab", uzstāsies eksperimentālās alternatīvās mūzikas grupas "I Set My Friends on Fire” no ASV. Grupu grūti ierindot konkrētos stilistiskos rāmjos, bet mūzikai nereti tiek doti apzīmējumi post-hardcore, Nintendocore, electricore, crunkcore un citi bieži neizmantoti vārdi.

Latvijas Metālmūzikas gada balva

10. februārī klubā "Melnā Piektdiena" tiks pasniegtas ikgadējās "Latvijas Metālmūzikas gada balvas". Visās kategorijās uzvarētājus nosaka sabiedrības un žūrijas balsojums. Šogad koncertā uzstāsies "Jānis Bukums", "Sanctimony", "Velnezers", "Iron Wings", "Stagnant Project" un vēl citi smagās mūzikas izpildītāji.

SOILWORK

14. februārī klubā "Melnā Piektdiena" uzstāsies vieni no metalmūzikas pamatīgākajiem vārdiem - zviedri "Soilwork", kas izpilda melodisko death metālu. Viņi atrodas jaunā albuma "The Ride Majestic" tūrē.

Deez Nuts

19. februārī pirmo reizi Latvijā, klubā "Melnā piektdiena", uzstāsies metalcore grupa "Deez Nuts" no Austrālijas. Pēdējos gados grupa muzikāli daudz vairāk nosliecās ne vien smagās mūzikas, bet arī hip-hop virzienā, tādēļ vēl šobrīd daži mūzikas apskatnieki "Deez Nuts" mūziku ierindo rapcore žanrā, lai arī grupa nekad nav nošķīrusi sevi no punk un hardcore mūzikas skanēm.

Negura Bunget

17. martā klubā "Nabaklab" uzstāsies Rumānijas folkmetal grupa "Negura Bunget", kas koncertā prezentēs arī savu jauno albumu "ZI".

Swans koncerts Viļņā

17. martā Lietuvā, Viļņas klubā "Legendos Klubas", koncertēs amerikāņu eksperimentālā metāla grupa "Swans", kas  ieguvusi kulta grupas statusu. Pagājušajā gadā "Swans" izdeva 14. albumu "The Glowing Man".

Crowbar

27. martā klubā Nabaklab, uzstāsies ASV sludge metal apvienība "Crowbar", kas tiek uzskatīta par vienu no ietekmīgākajām Ņūorleānas smagās mūzikas grupām un ar savu ekstrēmi zemo, plašo skanējumu atstājusi paliekošu iespaidu uz sludge un doom metal žanru kopumā.

Napalm Death

12. aprīlī klubā "Melnā Piektdiena" uzstāsies "Napalm Death", ko var uzskatīt par "grindcore" mūzikas novirziena aizsācējiem. Grupas uzstāšanās izceļas ar  enerģiskumu, bet mūzika ir ekstrēmas skaņas trieciens, savukārt dziesmu teksti skar sociālpolitiskas tēmas.

Bongzilla

19. maijā klubā "Nabaklab" uzstāsies viena no zināmākajām amerikāņu stoner/ sludge metāla grupām "Bongzilla". Dziesmu tekstos grupa apdzied dažādus marihuānas izraisītus prāta un dvēseles stāvokļus, savukārt muzikāli tas ir smagais metāls palēninātā tempā, pastiprināti izmantojot dažādus disonējošus muzikālos efektus.

Rammstein

11. jūnijā Igaunijā, Tallinas Dziesmu svētku estrādē, koncertēs vācu metāla grandi "Rammstein", kas pazīstami arī ar savu izcilo šovu. Gaidāmajā koncertā grupa izpildīs savus lielākos hītus.

Evanescence

21. jūnijā "Sunset" festivāla ietvaros Lietuvā, Trāķu pilī, pirmo reizi Baltijā uzstāsies amerikāņu gotiskā roka grupa "Evanescence".

August Burns Red

9. augustā klubā "Melnā piektdiena" notiks ASV metalcore apvienības "August Burns Red" koncerts. Grupas skanējums nav viendabīgs. Savā mūzikā grupa iekļauj daudz lauztu ritmu, tādējādi asociējoties ar tā"August Burns Red" diem tehniskās metālmūzikas smagsvariem kā "The Dillinger Escape Plan", "Pelican" un pat "Meshuggah".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!