VIDEO: Noklausies 15 populāras latviešu dziesmas elegantās koncertversijās

Raksta attēls - VIDEO: Noklausies 15 populāras latviešu dziesmas elegantās koncertversijās Publicitātes foto, autors Jānis Spigovskis

04.01.2017 / Parmuziku.lv

31. decembrī ar īpaši sagatavotu koncertprogrammu "Laimīgu Jauno gadu!" Latvijas Televīzijas ēterā iemīļoti mūziķi izpildīja populāras latviešu dziesmas elegantos aranžējumos.

Piedāvājam vēlreiz noklausīties un noskatīties 15 dziesmu izlasi, kas papildināta ar koncerta programmas veidotāju komentāriem. Dziesmām aranžējumus veidojuši: Mārcis Auziņš, Ritvars Garoza, Kristaps Krievkalns, Māris Jēkabsons un Emīls Zilberts.

Dons - "Tepat"

Dona dziesma "Tepat" ir viena no 2016. gada klausītāju iemīļotākajām dziesmām, kuru koncertam "Laimīgu Jauno gadu!" aranžējis Emīls Zilberts.

Mesa un Igo “Laika pēdas”

Projekta "MESA"  ietvaos 2016.gadā saziedots gandrīz 17 000 eiro, lai bērni ar kustību traucējumiem varētu atveseļoties rehabilitācijas centrā "Poga”. Dziesma "Laika pēdas" aicina aizdomāties par vērtībām, ko radām un lietām, kam vērtību piešķiram. Aranžējums - Emīls Zilberts.

Aija Vītoliņa “Pasaciņa”

"Dziesma "Pasaciņa” - Zigmara Liepiņa mūzika ar Aspazijas dzeju - ir viena no tām dziesmām, kurā iekodēts teju sataustāms sirds siltums un gādība, Aija Vītoliņa to gluži vai tin kamolā – tik reāls tas šķiet" Aranžējuma autori Mārcis Auziņš un Emīls Zilberts.

Kristīne Prauliņa “Naktsvārdi”

Par džeza eņģeli Kristīni Prauliņu pats Maestro teicis: "Kristīne reiz parādījās orķestra mēģinājumā, nodziedāja vienu dziesmu un orķestra mūziķi sāka aplaudēt. Ticiet man, tas nenotiek bieži. Tādas dziedātājas mums sen nav bijis, ļoti iespējams, ka nekad nav bijis.” Viņa LTV1 un LR1 Vecgada koncertā mūs aizvilināja no reālās pasaules ar 2017. gada "apaļā” jubilāra Ulda Marhileviča romantisko dziesmu "Naktsvārdi"." Aranžētāji - Mārcis Auziņš, Emīls Zilberts.

Agnese Rakovska un Raimonds Pauls “Vienaldzības”

2016. gada nogalē dziedātāja Agnese Rakovska izdeva albumu "Vienaldzības", iekļaujot Raimonda Paula dziesmas jaunos aranžējumos. Koncertam "Laimīgu Jauno gadu!" aranžējumu veidojos Ritvars Garoza. 

Daumants Kalniņš “Vēja suns”

"Būt izciliem savas laimes pēddziņiem, ar iekšēju spēku un nezūdošu entuziasmu! Daumants Kalniņš LTV1 Vecgada koncertā “Laimīgu Jauno gadu!” ar Zigamara Liepiņa leģendāro dziesmu “Vēja suns” aicina nākamajā gadā būt azartiskākiem!" Dziesmas aranžētāji - Mārcis Auziņš un Māris Jēkabsons.

Justs “Heartbeat”

"Cik stipri sitās Justa sirds, kad viņš pirmo reizi uzstājās miljonu auditorijas priekšā pārpildītā arēnā, zina tikai viņš pats. Līdzjutējiem Latvijā un faniem visā pasaulē tās sitās vienā ritmā ar Justu un viņš otro gadu pēc kārtas ieveda mazo Latviju lielajā Starptautiskā Eirovīzijas konkursa finālā! LTV1 un LR1 Vecgada koncertā Justs pirmo reizi uztājās ar Aminatas dziesmas "Heartbeat" versiju orķestrim!" Aranžētāji - Kristaps Krievkalns, Māris Jēkabsons.

Intars Busulis, Abonementa orķestris “Nākamā pietura - depo”

Kad satiekas lielas personības, parasti notiek kas ģeniāls. Māras Zālītes dzeja, Kārļa Lāča mūzika un Intara Busuļa patiesais izpildījums liek gribēt pret viņiem pasauli mainīt, lai tikai dzirdētu vēlreiz to, kā Intars un mūziķi izdzīvo un izbauda šo stāstu emocijās un mūzikā." Aranžējums - Kārlis Lācis.

Triana Park - “Laika dziesmiņa”

"Dzirdēt grupu "Triana Park” latviski vēl nesen likās kas pilnīgi neticams! 'Laika dziesmiņa” ir grupas pirmā dziesma latviešu valodā, tās autore ir Agnese Rakovska. Klausītāji dziesmu uzņēma ar sajūsmu un tā labu laiku valdīja arī radio staciju topos. Šis ir Agneses Rakovskas gads un pelnīti!" saka koncerta organizatori. "Laika Dziesmiņai" jaunu skanējumu piešķīra Ritvara Garozas aranžējums.

Musiqq - “Čaļi”

Musiqq "Čaļi" 2016. gadā bieži dungojām līdzi, klausoties radio. Koncertversijas aranžējumu veidojis Ritvars Garoza.

Samanta Tīna un Raimonds Pauls “Kāds trakais mani uzgleznos”

"Aicinām nākamajā gadā būt neprātīgiem savas dzīves māksliniekiem, tādiem pašiem, kā mūsu dižgari Raimonds Pauls un Jānis Peters. 31.decembrī LTV1 koncertstudijā viņu talanta iedvesmota mirdzēja arī Samanta Tīna ar dziesmu “Kāds trakais mani uzgleznos”! "

Intars Busulis "Šodien ārā saulains laiks"

"Laika ziņas svētdienā” ir viens no LTV populārākajiem raidījumiem, tāpēc pilnīgi loģiski, ka pozitīvai laika prognozei nākamajam gadam jāskan arī LTV1 un LR1 Vecgada koncertā. Šis ir pārsteigums un sveiciens arī abiem dziesmas autoriem – Arnim Mednim un Robertam Gobziņam! Lai izturība, veselība un ārā vienmēr saulains laiks!" Dziesmas aranžētāji - Mārcis Auziņš, Māris Jēkabsons.

Mārcis Auziņš - "Sikspārņa Fledermauša šūpļadziesma"

"Klausoties Mārča Auziņa ģitārspēlē, šķiet, ka dziesmu izpilda divi vai pat trīs cilvēki! Patiesībā spēlē tikai viens ģitārists, tiesa, ļoti sarežģītā spēles manierē. Klauies kā skan Raimonda Paula “Sikspārņa Fledermauša šūpuļdziesma” uz paša Maestro dāvinātas ģitāras!"

Carnival Youth - “Never Have Enough”

"Pirmie latvieši, prestižās Eiropas Komisijas balvas "European Boarder Breakers Award” ieguvēji. To par savu debijas ierakstu var saņemt tikai tie Eiropas mūziķi, kuru ieraksts guvis atzinību un popularitāti ārpus savas valsts robežām. “Carnival Youth” dziesmām līdzi dzied fani visā Eiropā. Viņi šogad nospēlējuši vismaz 250 koncertus 19 valstīs un divos kontinentos, kilometru skaita ziņā pietiktu lai 54 reizes apbrauktu apkārt Latvijai!" Dziesmas aranžētājs - Emīls Zilberts.

Aija Vītoliņa un Mārtiņš Brauns "Lai jums izdodas"

Aijas Vītoliņas un Mārtiņa Brauna  novēlējums 2017. gadā būs pavisam īss un tiešs! Dziesmu aranžējis Māris Jēkabsons.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!