15 iemīļoti albumi, kuri šogad svin apaļu jubileju

Raksta attēls - 15 iemīļoti albumi, kuri šogad svin apaļu jubileju Fotokolāža

17.01.2017 / Parmuziku.lv

Atskatoties mūzikas vēsturē, šogad apaļas jubilejas svin klausītāju iemīļoti pašmāju mūziķu albumi, gan leģendāri ārzemju mūziķu ieraksti.

Prāta Vētra - "Viss ir tieši tā kā tu vēlies"

Pagājuši jau 20 gadi, kopš "Prāta Vētras"  trešā studijas  albuma "Viss ir tieši tā kā tu vēlies", kas grupai atnesa popularitāti. Atpazīstam pēc hītiem "Viss ir tieši tā kā tu vēlies", "Mans draugs" un "Neatgriešanās", kuriem joprojām dungojam līdzi.

Satellites LV - "Piens"

1997. gadā grupa "Satellites LV" izdeva debijas albumu "Piens". Albumā atrodams grupas superhīts "Nekad, Nekad" - dziesma, kuru noteikti koncertā ir jānospēlē.

Dzelzs vilks - "Sārtā rītausma"

Šogad 10 gadi aprit grupas "Dzelzs vilks" albumam "Sārtā rītausma", kurā atrodamas tādas klausītājiem mīļas dziesmas kā "Balerīna" un "Mēness".

Tumors - "Ideoti"

MicRec paspārnē esošā neatkarīgās mūzikas "Raibā taureņa ierakstu" pēdējais albums bija pankroka grupas "Tumors" debijas albums "Ideoti", kas iznāca 2007. gadā. Pazīstamākās dziesmas - "Panka nav miris", "Neviens".

Skyforger - "Semigalls' Warchant"

1997. gadā grupa "Skyforger" kasetes formā izdeva demo ierakstu "Semigalls' Warchant", kas 2005. gadā, papildināts vēl ar 4 dziesmām, tika izdots cd.

Inokentijs Mārpls - "Ķeras pie sirds"

2007. gadā tika izdots panku "Inokentijs Mārpls" albums  "Ķeras pie sirds", kurā apkopotas dažādos laikos tapušas dziesmas kā "Sieviete nāc!", "Māt, es gribu būt nevainīgs". Vislielāko klausītāju mīlestību nešaubīgi saņēmusi  dziesma-himna "Eu,Priekšniek!".

Jauns Mēness - "Garastāvoklis"

Tik ļoti daudzas reizes dziedātās "Ai, jel manu vieglu prātu", "Nāc ar mani paklusēt" atrodamas grupas "Jauns Mēness" pirms 20 gadiem izdotajā albumā "Garastāvoklis". Albums tika atzīts par 1997. gada labāko pop/roka albumu.

Goran Gora - "JetLag"

2007. gadā izdotais "JetLag" ir dziesminieka Goran Gora pilna garuma debijas albums ar veiksmīgiem radio singliem "Two Hands", "Kids And Figures".

Sanctimony - "Hell in Stereo"

2007. gadā izdotais "Hell in Stereo" ir viens no populārākajiem pašmāju grupas "Sanctimony" albumiem, kurā izteikti dzirdams, kā rokenrols sajaucas ar death metālu. Lielākais albuma hīts - "Heading Mexico", bez kura nav iedomājams neviens "Sanctimony" koncerts.

Radiohead - "OK Computer"

Albums "OK Computer" ir svarīga daļa no mūsdienu rokmūzikas vēstures, tiek minēts kā viens no visu laiku ģeniālākajiem albumiem, kam šī gada maijā apritēs 20 gadi.

The Verve - "Urban Hymns"

20 gadi aprit kopš "The Verve" izdeva vienu no 1997. gada visveiksmīgākajiem albumiem - "Urban Hymns", iemantojot gan kritiķu, gan klausītāju vienprātīgu atzinību. Populārākos singlus -"Bitter Sweet Symphony" un "The Drugs Don't Work" ir dzirdējuši pat tie, kuri neklausās rokmūziku.

Björk - "Volta"

Bjorkas  albums "Volta" iznāca 2007. gadā. No singliem vislielāko popularitāti iemantoja "Declare Independence", kas bija veltījums Fēru salām un Grenlandei.

Justice - "Cross"

2007. gadā franču elektroniskās mūzikas duets "Justice" laida klajā savu ļoti veiksmīgo debijas albumu "Cross", kura dziesmas rotācijā griezās vēl vairākas sezonas.

Foo Fighters - "The Colour and the Shape"

20 gadi aprit, kopš klausamies "Foo Fighters" albumu "The Colour and the Shape". Pazīstamākās dziesmas - singli "Monkey Wreck", "Mu Hero" un "Walking After You", kurām droši vien dziedāsim līdzi arī 21. jūnijā.

The Prodigy - "The Fat of the Land"

"The Prodigy "1997. gadā izdotais albums "The Fat of the Land" ir absolūti leģendārs ieraksts - kritiķu slavēts, izaudzinājis deju mūzikas cienītājus vairākās paaudzēs. Klasika.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!