Intars Busulis komentē visas 13 jaunā albuma "Nākamā pietura" dziesmas

Raksta attēls - Intars Busulis komentē visas 13 jaunā albuma "Nākamā pietura" dziesmas Foto: Aiga Rēdmane

01.03.2017 / Aiga Leitholde

Albuma "Nākamā pietura" izdošanas priekšvakarā, 28. februārī, kopā ar Intaru Busuli izšķirstījām albuma bukletu. Tā kā albums vēl nebija pieejams, Busulis, raksturojot dziesmas, brīžiem arī iedziedājās.

Spriežot pēc pirmajiem trim singliem, albums "Nākamā pietura" skanējuma ziņā būs grandiozs!

 

Vispār albums ir paredzēts simfoniskajam orķestrim, gatavots 2016. gada vasaras koncertiem. Lai viss orķestris varētu kārtīgi izspēlēties, Kārlis Lācis pacentās – sakompnēja, noaranžēja dziesmiņas simfoniskajam orķestrim un, protams, arī Abonementa orķestrim. Lāča skaņdarbi ir ar kārtīgu uzbūvi – ievadu un iztirzājumu, atrisinājumu.

 

Vai Kārlis Lācis ir paplašinājis arī Tavas kā vokālista robežas?

 

Viņš zina, kāds ir manas balss diapazons, un strādā tā ietvaros, kā arī nedaudz virs manām iespējām, lai, līdzīgi kā svaru zālē, pieliekot vienu kilogramu vairāk, tu nākotnē justos stiprāks. Lācis mani izaicina. Piemēram, ar sarežģītu skaņdarba uzbūvi, kas galu galā izrādās vienkārša un lidojoša, pretēji tam, kā tas likās sākumā. Tādas ir tās Lāča kompozīcijas. Šajā albumā būs arī manas trīs kompozīcijas. Tās pēc formas un uzbūves būs vieglākas. Iepriekšējos albumos mums ar Lāci ir bijušas sadarbības kompozīciju radīšanā. Skaņdarba skeletu ir devis Lācis, un mēs to abi kopā esam piepildījuši ar savām idejām un melodijām. Tagad gan skelets, gan melodija, gan uzbūve nāk no manis, un Lācis kā mani pirksti un mana galva to visu ir aranžējis, iespēlējis un izstāstījis manu stāstu.

 

 

Vai vari īsi pastāstīt par katru no dziesmām?

 

Māra Zālīte / Kārlis Lācis "Nākamā pietura – depo" – iespējams, katram dzīvē ir bijusi tāda situācija – kad zinot, ka tā ir viņa lielā mīla, tomēr ļāvis tai izplēnēt. Viņš visu ceļu uz viņu skatījās. Iespējams, viņai viņš arī patika, bet viņi tā arī neiepazinās.

Justīne Kļava / Kārlis Lācis "Ja es šonakt atnāktu" – šādu dzeju nemaz nevar sarakstīt, ja neesi mīlējis un pieredzējis mīlestību.

Kārlis Vērdiņš / Intars Busulis "Debesis" - ar Kārli Vērdiņu mums ļoti viegli gāja. Šis ir pirmais dzejolis no viņa topošās dzejoļu grāmatas. Stāsts par to, ka mums būtu jādomā konstruktīvāk, nevis jāturpina radīt sajukumu.

 

 

Kārlis Vērdiņš / Kārlis Lācis "Rainis" – stāsts par Raiņa dzīvi un, iepējams, viņa patieso būtību.

Anna Auziņa / Intars Busulis "Reiz tu nāksi klusumā" – šī kompozīcija ir turpinājums "Bēbīšu maršam", vēl viena dziesma par demogrāfisko situāciju – bēna ieņemšanu. Dziesmai par pamatu ņemot gatavu Annas Auziņas dzejoli.

 

Kārlis Vērdiņš / Kārlis Lācis "Skrienot" - stāsts par dzīves sīkumiem, kas ir ļoti svarīgi, un tiem nedrīkst skriet garām.

Imants Ziedonis / Kārlis Lācis "Es tevi pamīlēšu tā"- šeit es neko nekomentēšu. Šis Imanta Ziedoņa dzejolis ir izskanējis neskaitāmas reizes. Ceru, ka arī mēs pienācīgi to attainosim.

Māra Zālīte / Kārlis Lācis "Iesniegums" – šeit atkal stāsts par mīlu. Čalim bija domas par dzīves izskaņu, galu galā izrādījās, ka viss ir labi. Šis varētu būt turpinājums dziesmai "Nākamā pietura – depo".

 

Ilmārs Šlāpins / Kārlis Lācis "Izturot bez tevis" – Atkal par mīlestību! Šajā dziesmā nedaudz ir muzikāli tautiskie elementi. Kāds varētu pie šīs dziesmas dejot tautas dejas.

Māra Zālīte / Kālis Lācis"Viesnīcā lētā uz svešā" – šis ir šlāgeris, kurš varētu labi iederēties "Zelta dziesmas" repertuārā.

Māra Zālīte / Kālis Lācis "Šodien visa pasaule ir ciet" – stāsts par mīlestību un mirkli, kad aizdomājies par sevi.

Kārlis Vērdiņš / Kārlis Lācis "Skaistā" – šis dzejolis tika veidots uz melodijas. Sākumā rindiņas "skaistā, lūdzu, tici man uz vārda" vietā bija cits teksts: "izdrāz mani, izdrāz mani dziļi", kuru mēs arī studijā iedziedājām. Pret šo variantu iebilda Kaspars Zemītis. Tāpēc Kārlis Vērdiņš dziesmu "Izdrāz mani" pārtaisīja par dziesmu "Skaistā", savukārt "izdrāz mani, izdrāz mani dziļi" par "skaistā, lūdzu, tici man uz vārda".

 

Jānis Elsbergs / Intars Busulis "Miglas rīts" – par šo man arī nav ko daudz komentēt – atklāta dziesma par mīlu, kura cilvēkiem patīk. Elsbergs teica, kas šis varētu būt viņa pēdējais darbs. Viņš ir izdomājis, ka dzeju vairāk nerakstīs, tikai tulkos. Es ceru, ka tā tas nenotiks, ka Jānis nāks pie prāta. Viņš ir ļoti talantīgs! Varbūt viņam vajag paņemt pauzi.

 

 

Runājot par publikā iemīļotajām dziesmām, kuras esi nodziedājis neskaitāmas reizes kā mēģinājumos, tā koncertos, vai joprojām šīs dziesmas dziedi kā pirmo reizi?

 

Mēs šīs dziesmas mēģinājumos vairs nemaz nespēlējam, jo par šīm dziesmām mums viss ir skaidrs. Mums ir jāspēlē dziesmas, ar kurām mēs asociējamies, katru reizi šīs dziesmas spēlējot kā no jauna. Citādāk nemaz nav vērts spēlēt!

 

Albuma kontekstā jāpiemin arī fotogrāfe Aiga Rēdmane!

 

Ko Tu kā mākslinieks vēlies redzēt savās albuma – publicitātes fotogrāfijās?

 

Man galvenais ir tas, lai fotogrāfijas būtu izteiksmīgas, lai tajās būtu sajūta. Rau, šajā fotogrāfijā laužās ārā mēness.

 

Kur ir fotogrāfēta albuma "Nākamā Pietura" fotogrāfijas?

 

Viss ir fotogrāfēts Izraēlā – Haifas nacionālajā parkā.

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!