12 pamatoti iemesli, kāpēc apmeklēt konkursu “Riga Jazz Stage 2017”

Raksta attēls - 12 pamatoti iemesli, kāpēc apmeklēt konkursu “Riga Jazz Stage 2017” Publicitātes foto

03.04.2017 / Parmuziku.lv

No 6. līdz 8. aprīlim jaunie džeza talanti no visas pasaules satiksies Rīgā, Starptautiskajā Džeza mākslinieku konkursā “Riga Jazz Stage 2017”. Piedāvājam 12 ievērības cienīgus iemeslus, kāpēc apmeklēt konkursu.

1. Trešais lielākais konkurss Eiropā

Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage” ir lielākais šāda žanra notikums Baltija un trešais lielākais Eiropā. Šogad konkurss norisināsies jau 13. reizi.

2. Leģendārais ģitārists Kurt Rosenwinkel pirmo reizi Rīgā

Kurts Rozenvinkels mūzikas aprindās kļuva populārs 1990. gados un šobrīd tiek uzskatīts par vienu no talantīgākajiem šīs paaudzes ģitāristiem. Kurta muzikālā identitāte ir unikāla, gan kā ģitāristam, gan kā komponistam. Viss slēpjas viņa skaņā –  tīrs ģitāras tonis ar smalku, bezvārdu dziedājumu. Ar vieglu vokalīzi viņš katru improvizācijas noti izdzied, radot plašu un neatkārtojamu skanējumu.

3. Kino “Splendid Palace”

Konkursa koncertu norises vieta - kinoteātra ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Ēka, kas iespaidīga ar savu neobarokālo fasādi, iekštelpās pārsteidz ar neorokoko stila formu daudzveidību. Liela vērtība ir Hermaņa Grīnberga (1888 – 1928) gleznojumi, no kuriem īpaši izceļams Lielās zāles griestu gleznojums – vai esi tam pievērsis uzmanību?

4. No visas pasaules uz Rīgu atceļojuši 26 spoži džeza talanti

Iespēja vienkopus iepazīties un klātienē dzirdēt jaunos un ambiciozos džeza māksliniekus. Šogad klausītājiem būs iespēja dzirdēt 16 jauno džeza vokālistu un 10 džeza ģitāristu sniegumus.

5. Prestiža žūrija

Šogad konkursantu sniegumu vērtēs pasaulē labi pazīstami un nozīmīgi nozares profesionāļi no ASV, Ķīnas, Lielbritānijas, Itālijas, Turcijas un Baltijas valstīm.

6. Riga Jazz Quartet

Neatņemama konkursa sastāvdaļa ir konkursa pavadošais sastāvs – “Riga Jazz Quartet”, kurā apvienojušies vieni no profesionālākajiem mūziķiem Latvijā – Viktors Ritovs, Artis Orubs, Edvīns Ozols, Kristaps Lubovs.  Mūziķi šādā sastāvā apvienojas tikai reizi gadā, par godu konkursam “Riga Jazz Stage”.

7. Dzirkstoša atmosfēra

Konkursa koncertu zālē jūtama satraucoša un uzlādējoša enerģija. Katrs konkursants uz skatuves kāpj kā personība un piecu minūšu laikā cenšas klausītājiem sniegt neaizmirstamas emocijas.

8. Latvijas Radio bigbends

Sevi spoži pieteikušais Latvijas Radio bigbends uzstāsies konkursa kulminācijā 8. aprīlī uz kino “Splendid Palace” skatuves. Unikālajā koncertprogrammā kopā ar ģitāristu Kurt Rosenwinkel (ASV) tiks atskaņotas oriģinālas kompozīcijas.

9. Meistarklase

Ģitārists Kurts Rosenvinkels pasniegs arī ģitārspēles meistarklasi – 7. aprīlī Latvijas Radio 1. studijā plkst. 10:00. 

Pieteikšanās meistarklasei, rakstot uz e-pastu .

10. Riga Jazz Stage abonements

Konkursa patiesajiem līdz baudītājiem tiek piedāvāta iespēja iegādāties konkursa abonementu, ar kuru iespējams apmeklēt visus konkursa programmā paredzētos pasākumus – konkursa koncertus, jam session un meistarklasi. Iegūt konkrētu sēdvietu ar labāko redzamību un dzirdamību visos trīs vakaros kino “Splendid Palace” un ietaupīt 50% no biļešu summas.

11. Jam session jeb improvizācijas sesijas

Īstiem džeza mūzikas mīļotājiem būs iespēja turpināt vakarus džeza klubā „Trompete”, kur trīs vakarus pēc kārtas (6.-8. aprīlis) notiks konkursam par godu veltīti improvizāciju vakari, jeb jam sessions. Īpašie viesi improvizāciju vakaros būs ģitārists Michael Valeanu (Francija) un iepriekšējā gada konkursa Gradx Prix ieguvēji – vokālists Erik Leuthauser (Vācija), trombonists Robinson Khoury (Francija).

12. Klausītāju vērtējums

Konkursa atbalstītājiem tiek dota iespēja izlemt un noteikt savu, klausītāju simpātiju. Līdz 6. aprīlim iespējams nobalsot par konkursantiem konkursa mājaslapā www.rigajazz.lv. Savukārt 6. un 7. aprīlī, vērtēt konkursantu dzīvo sniegumu un noteikt savu simpātiju balsojot www.tele2.lv/jazz  mobilajā platformā.

Seko jaunumiem www.rigajazz.lv.

Biļetes uz konkursa koncertiem iespējams iegādāties visās “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!