Populāras komponista Ulda Marhilēviča dziesmas, kurām ik reizi dziedam līdzi

Raksta attēls - Populāras komponista Ulda Marhilēviča dziesmas, kurām ik reizi dziedam līdzi Foto: LETA, Evija Trifanova

31.05.2017 / Parmuziku.lv

Šodien, 31. maijā, savu 60 gadu dzimšanas dienu svin komponists Uldis Marhilēvičs. Tautā saukts par Marhilu, vislabāk zināms kā grupu "Remix" un "Liepājas brāļi" dalībnieks, bet komponējis mūziku arī teātra izrādēm, filmām un koriem.

Mūziķis dzimis Liepājā, mācījies Daugavpils Pedagoģiskajā institūtā. Savas karjeras laikā Uldis Marhilevičs spēlējis vairākās grupās, tai skaitā Liepājas brāļi, Inversija, Opus un Remix. Ir izdevis studijas albumus Marhils un draugi, Tikai tā, Tobāgo!, Gaismas atgriešanās. iņš ir arī mūzikas autors filmām Rīgas gambīts, Zīļuks un Sārtulis. Marhilevičs ticis nominēts Nacionālā kino balvai Lielais Kristaps kategorijā Labākais komponists, savukārt 2002.gada Spēlmaņu naktī par mūziku izrādei Tobāgo! viņš saņēma balvu kā labākais mūzikas autors dramatiskajā teātrī.

Viņš ir daudzu slavenu kompozīciju autors, kurām dziedam un dungojam līdzi!

1. Dzeltenās kurpes

Visu laiku slavenākā "Remix" dziesma.

2. Tikai tā!

Mākslas un mūzikas festivāla "Bildes"himna.

3. Naktsvārdi

Iespējams, viena no visu laiku romantiskākajām dziesmām latviešu populārās mūzikas vēsturē.

4. Uz Tobāgo!

Dailes teātra 2001. gada populārās izrādes "Tobāgo" tituldziesma. Šajā vasarā  Marhils ar traģikomiskās dziesmuspēles Tobāgo! radošo komandu apceļos Latvijas pilsētu estrādes, viesojoties Bauskā, Valmierā, Kandavā, Dobelē un citur.

5. Pie laika

Slavena Atmodas laika dziesma.

6. Vai tu mani dzirdi?

Viena no zināmākajām "Liepājas brāļu" dziesmām.

7. Pāvilosta

Pāvilostas himna.

8. Lūgums

Mirdzas Zīveres izpildītā dziesma"Lūgums",1984. gadā "Mikrofona aptaujas" laureāte, ir pieskaitāma pie latviešu populārās mūzikas zelta klasikas.

9. Vienīgā

Dziesma dzimtajai Liepājai. Autori: Uldis Marhilevičs un Vilnis Krieviņš.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!