17 jauni vārdi Latvijas mūzikā, ar kuriem jāiepazīstas

Raksta attēls - 17 jauni vārdi Latvijas mūzikā, ar kuriem jāiepazīstas Publicitātes foto kolāža

07.05.2017 / Aiga Leitholde

No pirmās dziesmas līdz pirmajam studijas albumam - šo laika posmu mēra vairākos gados vai pat gadu desmitos. Tāpēc izlasē apkopoti stilistiski daudzveidīgi jaunumi - daudzsološas debijas un pieredzējušu mūziķu jaunie projekti, ļaujot noskaidro, kas jauns notiek Latvijas mūzikā.

EZERI

Katrs atsevišķi "EZERI" mūzikā darbojas jau ilgāku laiku. Taču kopā - 2016. gadā spilgti debitēja ar albumu "Ogle", kurā apkopotas avangarda popmūzikas kompozīcijas. Šovasar "EZERI" būs dzirdami festivālā "Laba Daba".

Chris Noah

Chris Noah jeb Krists Indrišonoks šī gada aprīlī debitējis ar piecu dziesmu albumu "What About Tomorrow?", kas ir mūsdienīga rokmūzika, kurā saklausāmas gan popa, gan folka, gan elektroniskās mūzikas ietekmes. Šajā vasarā Chris Noah uzstāsies Positivus festivālā.

PODRUGA

"PODRUGA" ir jauna elektropopa grupa, kas 13. maijā klubā OneOne prezentē debijas minialbumu "YPA!”.  Grupas mūzika ir nedaudz paradoksāla - retro skanējumā viņi dzied par nākotni, kas labi iederētos futūristiskā filmā.

Polifauna

Grupa "Polifauna" savu mūziku veido, cienot  labākās 90-to gadu neatkarīgās mūzikas tradīcijas. To varētu saukt par dejojamu rokmūziku dumpinieciskā noskaņās. "Polifaunu" šajā vasara būs iespējams dzirdēt Summer Sound festivālā Liepājā.

VIŅA

2016. gada nogalē minialbumu "Elpo" izdeva repere VIŅA  jeb Zelma Jēgere, kura ir arī elektroniskās grupas "Bandmaster" dalībniece. VIŅA ir  tempermentīga, asa, kā arī pārvalda valodas poētiskās iespējas - šobrīd spēcīgākā sievietes balss uz Latvijas hiphopa skatuves.

Sniedze Prauliņa

Šī gada aprīlī komponiste Sniedze Prauliņa prezentēja solo albumu "Inkrustācijas", kurā viņa klausītājus iepazīstina ar savu kosmosu. Tā ir avangarda popmūzika, kuru tu izbaudi kā tēlainu audio grāmatu.

Bloody Heels

80-to gadu rokmūzikas estētiku līdz pat matu galiņiem ietur jaunā grupa "Bloody Heels". Viņiem šī gada 20. maijā klajā nāks debijas albums “Through Mystery”.

Pacific K

Jaunās postroka grupas "Pacific K" idejas autors ir Kristaps Bedrītis, kurš kopā sapulcinājis mūziķus Nauri Babri, Rihardu Lībieti un Kristapu Grīnbergu. Grupas debijas mazalbums "Blue Fall" klajā nāca šī gada aprīlī.

FAKTS

Kā mūzikas producents FAKTS  jeb Jānis Šmēdiņš  ir strādājis pie GACHO, Triana Park, Reika un citu izpildītāju kompozīcijām, tomēr kā mākslinieks ar debijas albumu "Vainīgs Tu" viņš pats debitēja tikai šī gada martā. FAKTA kompozīcijas regulāri ir Latvijas youtube topa augšgalā. Albuma "Vainīgs Tu" ballīte notiks 18. maijā.

The Ludvig

The Ludvig jeb Jēkabs Ludvigs Kalmanis ir 16 gadus vecs dziedātājs, kura balsij piemīt r&b stilam raksturīgais tembrs. Plašāka publika The Ludvig iepazina šī gada pavasarī, kad viņš ar dziesmu "i'm in love with you" piedalījās konkursā "Supernova".

Spāre

Trio "Spāre" ir augstas raudzes profesionāļu - ģitāristu Matīsa Čudara un Jāņa Runģa, bundzinieka Arta Oruba - psihodēliskais rokmūzikas projekts. Negaidīti pavērsieni un spēles prieks - tā varētu raksturot "Spāres"mūziku. Tuvārkais koncerts - 20. maijā Jelgavā.

Gené Kruppa

HC panki "Gené Kruppa" uz alternatīvās skatuves darbojas jau kādu laiku, taču grupas debijas albums "Vēl šeit" klajā nācis šī gada aprīlī. Trio mūzika ir intensīva, melodiska, neparedzami mainīga, disonējoša un dumpinieciska. Albuma prezentācija notiks 19. maijā klubā Depo.

Rāva

"Rāva" latviešu tradicionālo mūziku papildina ar dažādiem mūsdienu efektiem, šādi radot tumšāko kopējo noskaņu. Šajā vasarā "Rāva" koncertu varēs dzirdēt arī festivāla "Laba Daba" ietvaros.

Deniss

Hiphopa izpildītājs Deniss jeb Deniss Stepanovs plašākai publikai zināms kā Reika skatuves partneris. Šī sadarbība joprojām turpinās, bet Deniss uzstājas arī solo, vietnē youtube sasniedz plašu auditoriju - kompozīcija "Mazāk Runā, Vairāk Dari" skatīta 95 807 reižu.

Alaska Dreamers

"Alaska Dreamers"  veido 10 cilvēku liels mūziķu sastāvs, kur katrs no mūziķiem ir labi zināms kā solo mākslinieks vai populāru mūzikas projektu dalībnieks. Šādi "Alaska Dreamers" mūzikā kopā savijas dažādas stilistiskās ietekmes un muzikālie rokraksti, veidojot siltu, sirsnīgu atmosfēru.

Vēstnieks

"Vēstnieks" ir komponista Rūdolfa Macata solo projekts - mīlas dziesmas latviešu valodā. Macatu iedvesmojusi latviešu 80to, 90to gados radītā mūzika. Viņa paša dziesma ir elektroniskas, meditatīvas,  un latviešu valoda ne vien stāsta stāstu, bet ir daļa no kopskaņas. "Vēstnieka" dziesmu izdošana plānota šajā vasarā.

Madara Murņikova

Jaunās dziedātājas Madaras Murņikovas balss ir daudzveidīga: 2016. gada 2.pusē debitēja ar dziesmu "Temptation", kas bija balāde blūzroka skanējumā. Vēlāk Madaras balsi varēja dzirdēt elektropopa kompozīcijā "Lavender". Ir vērts paturēt šo dāmu savā dzirdes diapazonā!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!