Kādi faktori jāievēro, izvēloties mūziku darbavietai?

Raksta attēls - Kādi faktori jāievēro, izvēloties mūziku darbavietai? Foto: pixabay.com/ CC0 Public Domain

06.06.2016 / Parmuziku.lv

Mūzikai darbavietā izsenis ir bijusi svarīga loma – tā uzmundrina, saliedē un iepriecina ne vien fiziska, bet arī garīga darba veicējus.

Piemēram, laika posmā no 1940. Līdz 1967.gadam radio BBC bija dzirdama programma "Music While you work", kas pārraidīja nepārtrauktu mūziku, strādnieku motivēšanai. Programmas mūzika tika izvēlēta pēc principiem: 1) nemainīga skaļuma 2) kāpināts temps 3) pazīstamas melodijas 4)pozitīvu noskaņu radoša atmosfēra.

 

Dziesmas pozitīvā noskaņa ietekmēja strādnieku emocionālo labsajūtu, viņi daba uzdevumus pielāgoja mūzikas tempam, līdz ar to paveica vairāk. Mūsdienās pētnieki papildina - pareizi izvēlēta fona mūzika mazina negadījumu risku un darbinieku saslimstību, jo cilvēki jūtas mundrāki, motivētāki, līdz ar to arī koncentrēšanās darbam padodas vieglāk.

 

Kas jāņem vērā, izvēloties fona mūziku darbam?

 

Īstā darba fona mūzika mūzika būs tāda, kura nekrīt uz nerviem līdz ar to nenovērš uzmanību no darba. Labāk produktivitāti veicinās instrumentāla mūzika, jo nebūs jāieklausās dziesmu vārdos. Svarīgi, lai atlasītās dziesmas un skaņdarbi ir saskanīgi tempā – starp vidēji ātru un vidēji lēnu. Mūzikai jābūt vidēja skaļuma, jo liels skaļums traucēs domāt, taču pārāk klusa muzikas dzirdēšanai nevajadzīgi būs jāsasprindzina dzirde.

 

Mūzikas atskaņošanai birojā, darba vietā vai ražotnē ir nepieciešama licence. Uzzini vairāk - Latvijas Izpildītāju un producentu apvienībā LaIPA

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!